Představení RC modelu letadla E-flite Conscendo Evolution  

RC model letadla Conscendo Evolution od E-flite je motorizovaný větroň o rozpětí křídel 1,5 m, který je určeny pro začátečníky, ale díky nové konstrukci nezklame i pokročilé letecké modeláře

MODEL ZDE

Klíčové vlastnosti nového RC modelu letadla E-flite Concendo Advance:
 • Model je prakticky sestaven, není potřeba nic lepit
 • Plnohodnotné řízení - křidélka, směrovka, výškovka a motor
 • Vyrobeno z pevnějšího a odolnějšího materiálu HD EPO
 • Kompletně nová elektronika podporující přenos telemetrie.
 • Výkonnější pohonná jednotka kompatibilní se 3 až 4 článkovými LiPo akumulátory
 • Širší akrobatické schopnosti přináší více zábavy
 • K dispozici ve 2 verzích: BNF Basic (spáruj a leť – obj č. EFL01650) a PNP (bez přijímače – obj. č. EFL01675)

Představení RC modelu letadla E-flite Concendo Evolution

Jak již samotný název napovídá, jedná se o již o 3 generací jednoho z nejprodávanějších modelů od Horizon Hobby. První verze Concenda byla uvedena na trh v roce 2015 pod značkou Parkzone, druhá vylepšená verze Advance byla představena v roce 2017 pod značkou Hobbyzone a nyní třetí verze Evolution, kterou si nyní představíme, je již pod značkou E-lite.

1. generace 2020 - E-flite Concendo Evolution1. generace - 20152. generace 2020 - E-flite Concendo Evolution2. generace - 20173. generace 2020 - E-flite Concendo Evolution3. generace 2020
Technické parametry
Konstrukce: EPO Plošné zatížení: 25 g/dm²
Rozpětí: 1500 mm Motor: Střídavý 3226-970 ot/min/V
Délka: 1005 mm Regulátor: Střídavý 30A s telemetrií
Letová hmotnost: 650 g Přijímač: Spektrum AR637TA (pouze verze BNF)
Nosná plocha: 26,1 dm² Baterie: LiPo 11.1 V 1300 - 2200 mAh
LiPo 14.8 V 2200 mAh

Vylepšená konstrukce modelu

RC větroň Concendo Evolution je vyroben z pěnové hmoty HD EPO (Higher Desity Expanded PolyOlefin), který má oproti klasickému EPO mnohem vyšší pevnost, hladší povrch při zachování stále nízké hmotnosti. Díky hladkému povrchu modely i lépe vypadají.

Přední část trupu je vyztužena uhlíkovými profily, které prochází přední části trupu až do motorového lože. Střední a ocasní část trupu je vyztužena vlepeným sklolaminátovým profilem.

1. generace 2020 - E-flite Concendo Evolution2. generace 2020 - E-flite Concendo Evolution

Celkově tužší konstrukce trupu rozšířila rozsah rychlostí, ve kterých lze model provozovat. Model můžete provozovat jako klasický větroň, ale i jako akrobatický model, který je schopen zalétat základní akrobatické prvky.

Křídlo je k trupu přišroubováno 4 šrouby. Vzhledem k rozpět křídel 1,5 m je možné model přepravovat na letiště v celku.

Výkonnější pohonná jednotka

RC model větroně Concendo Evolution je poháněn výkonnou pohonnou jednotkou, která sestává ze střídavého regulátoru, střídavého motoru a sklopné vrtule. Pohonná jednotka je dimenzována na 3 (11,1 V) nebo 4 (14,8 V) článkové LiPo akumulátory.

Rovněž byl přepracován vrtulový kužel, který místo čepů má nově šrouby se samojistnými maticemi.

2. generace 2020 - E-flite Concendo Evolution

Jako napájecí akumulátor je možné použít LiPo akumulátor 11.1 V nebo 14.78 V o kapacitě 1300 – 2200 mAh s konektorem EC3 nebo IC3. Maximální rozměr akumulátoru je 110 x 34 x 30 mm.

Pro běžné létání postačuje použití 11,1 V LiPo akumulátoru. Doporučujeme používat akumulátory Spektrum Smart, o výhodách těchto akumulátorů si můžete přečíst v článku Výhody technologie Spektrum Smart.

Objednací čísloParametryDoba letu (bez termiky)
SPMX13003S30M 11.1 V 1300 mAh 20 – 25 minut
SPMX22003S30 11.1 V 2200 mAh 30 – 40 minut
SPMX22004S30 14.8 V 2200 mAh 30 – 40 minut (pouze pro pokročilé)

Telemetrický přijímač s plným dosahem

Velmi častou výtkou k předchozím verzím Conscenda byla absence telemetrie. Proto je v RC letadle Conscendo Evolution ve verzi BNF použit přijímač Spektrum AR637TA, který má již integrovanou telemetrii s plným dosahem. Informace o napětí, otáčkách motoru, odebíraném proudu a teplotě regulátoru poskytuje elektronický regulátor přes protokol SRXL2.

Díky tomu si můžete v programovatelných vysílačích Spektrum nastavit alarm na napětí napájecího akumulátoru a přistávat až v okamžiku, kdy se aktivuje alarm.

1. generace 2020 - E-flite Concendo Evolution

Letové vlastnosti pro začátečníky i pokročilé

RC větron Concensdo Evolution je sice primárně určen pro začátečníky, kteří se díky nezáludným letovým vlastnostem modelu snadno naučí létat s RC modely letadel, ale díky nové konstrukci model zaujme i pokročilé piloty. Model má široký rozsah rychlostí a je schopen bez problému zalétat základní akrobatické prvky. O letových vlastnostech se můžete přesvědčit v níže uvedeném produktovém videu.

Díky tomu si můžete v programovatelných vysílačích Spektrum nastavit alarm na napětí napájecího akumulátoru a přistávat až v okamžiku, kdy se aktivuje alarm.

Stabilizace AS3X a SAFE Select pro začátečníky

Představení RC modelu letadla E-flite Concendo Evolution

RC model letadla Concendo Evolution ve verzi BNF Basic má nainstalovaný přijímač s elektronickou stabilizací.

 • Stabilizace AS3X pomáhá model stabilizovat v letu, do značné míry eliminuje účinek větru či poryvů. Tím zjednodušuje řízení modelu ve větrném počasí. Model reaguje podobně jako větší modely.
 • Funkce SAFE Select je primárně určena pro začátečníky. Zabraňuje v překročení náklonu modelu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídicích pák RC vysílače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.
  Jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či ne. Způsobem párování se nastavuje, zda má být funkce SAFE zapnuta či vypnuta. Dále je možné funkci SAFE vypnout či zapnout i za letu pomocí volného kanálu vysílače.

Závěr

RC model letadla Conscendo Evolution je ideální model pro začátečníky, ale díky vylepšené konstrukci oproti předchozím verzím nezklame ani pokročilé piloty. Jedná se o motorizovaný vysoce univerzální RC větroň s ovládanými křidélky, výškovou, směrovou a motorem. Díky rozpětí křídel 1,5 m můžete létat i za větrného počasí, model můžete na letiště či jiné vhodné místo převážet v celku.

Model je dodáván ve verzi BNF Basic (spáruj a leť) a PNP (bez přijímače). Verze BNF Basic je díky funkci SAFE Select ideální pro začátečníky.