Volare - Dětské kolo 20" Melody Prime Collection pastelově červená

6 699,00 Kč
VO-22071

Trendy dívčí dětské kolo Volare 20" Melody Prime Collection. S ultralehkým hliníkovým rámem. Praktický přední nosič. Účinná přední V-Brzda, zadní protišlapací (torpédo). Kryt řetězu. Praktický stojánek. Zvonek. Světla. Doporučený věk a výška dítěte: 6-8 let, >115 cm.

Počet
Skladem u dodavatele

Charakteristika

Krásná řada kol Volare Melody má vynikající kvalitu. Rám tohoto kola je vyroben z ultralehkého hliníku. Kolo je určeno pro mladé moderní dívky, které jistě využijí praktický přední nosič. Kromě toho je kolo vybaveno předním i zadním světlem, stojánkem a zvonkem. Ke komfortní jízdě přispívá pohodlné polstrované sedlo a měkčené rukojeti.

Značka Volare

Kola, tříkolky a odrážedla se dodávají téměř kompletně sestavené, stačí pouze namontovat řídítka, šlapátka apod.

Velikost kola

U dětí je třeba dbát na správný výběr výšky kola. Na příliš malém, nebo naopak příliš velkém kole, se děti necítí dobře a může to ovlivnit jeho vztah k cyklistice. Děti rychle rostou, proto volte raději bicykl o něco větší, ale držte se doporučených výšek u jednotlivých kol. Více informací naleznete v článku "Jak vybrat dětské kolo".

Kolo 20" je vhodné pro děti:

 • Výška: >115 cm
 • Věk: 6-8 let
 • Délka vnitřního švu (po rozkrok): >62 cm
Lehký hliníkový rám

Rám kola je vyroben z velmi lehké a pevné hliníkové slitiny. Ta zajišťuje lehkou konstrukci kola při zachování tuhosti a pevnosti. Používání takto lehké kola je pro dítě velmi snadné.

Nastavitelné sedátko

Výšku sedátka jednoduše nastavíte do ideální polohy podle výšky Vašeho dítěte a každý rok můžete sedátko zvyšovat podle toho jak povyroste. Sedátko je polstrované a zajišťuje pohodlnou jízdu.

Přední nosič

Ocelový přední nosič s vysokou nosností, poskytuje praktické odkládací místo při jízdě na dětském kole, kde můžete připevnit například batoh, tašku s nákupem a jiné věci, které potřebujete převést.

Protišlapací brzda

Kolo pro děti je vybaveno kvalitním jednorychlostním volnoběžným nábojem s proti-šlapací brzdou, tzv. torpédo. Pohybem šlapátek dozadu, brzdíte. Tento systém je vhodným jak proti dětská kola, kde brzda působí intuitivně, tak pro kola do města a skládačky.

Výkonné brzdy

Dětská kola Volare jsou dodávaná s již nainstalovanými brzdami/brzdou. Výrobky jsou pravidelně testovány, kola jsou tedy považována za naprosto bezpečná a odpovídající nejpřísnějším evropským normám. Před použitím je nutné brzdy doseřídit.

Praktické blatníky

Blatníky z kvalitního tvrdého, ale pružného plastu, poskytují perfektní ochranu před vodou a blátem. Pevné uchycení blatníků k rámu, odolné vůči nárazům.

Světlo

Kolo je vybaveno předním a zadním světlem pro jízdu v noci a za šera. Světla jsou osazena vysoce svítivými diodami napájenými pomocí baterií.

Bezpečnostní kryt řetězu

Oboustranný plastový kryt řetězu, zamezí zranění a vniknutí oblečení, či tkaniček do ozubeného kola.

Drátový výplet ráfků

U drátového výpletu jsou paprsky namáhány pouze tahem, což poskytuje pevnost a dlouho životnost. Dráty jsou opatřeny závitem, díky čemuž je ráfek přesně vycentrován. Klasické vzduchem plněné pneumatiky poskytují vyšší komfort jízdy oproti plným pneumatikám.

Protiskluzové šlapátko

Kvalitně provedené pedály s ložisky a odrazkami, jsou oboustranně osazeny protiskluzovými vroubky, zajištující jistý nášlap za všech podmínek.

Povinná výbava

Pokud chcete používat kolo či koloběžku na veřejných komunikacích, musí být vybaveno ve shodě s právními předpisy a pravidly silničního provozu. Jedná se především o odrazky a osvětlení. Pokud se cyklista pohybuje po veřejných komunikacích, musí dbát bezpečnostních a dopravních předpisů.

Předem si zjistěte, zda výrobek splňuje technické požadavky, dle dle vyhlášky č. 341/2014 Sb., popřípadě jej dovybavte výběrem vhodného příslušenství. Kola a koloběžky vybavené pohonem nebo dodatečně vybavené pohonem musí být při provozu na pozemních komunikacích v souladu se zmíněnou vyhláškou a přímo použitelnými předpisy Evropské unie - Nařízení č. 168/2013.

Základní výbava kol a koloběžek pro provoz na veřejných komunikacích:
 • Zadní červená odrazka, přední bílá odrazka, oranžové odrazky na obou stranách šlapátek, alespoň na jednom kole boční oranžová odrazka (na každé straně). Odrazky je možné nahradit odrazovými materiály obdobných vlastností, například na oděvu či botách. Odrazky v paprscích kol je možné nahradit odrazovými materiály na bocích plášťů pneumatik.
 • Přední světlomet a zadní osvětlení s minimální dobou svícení nejméně 1,5 hodiny, při provozu za snížení viditelnosti.
 • Dvě na sobě nezávislé účinné brzdy, nebo pro dětská kola postačí jedna protišlapací brzda.
 • Záslepka řídítek a uzavřené matice nábojů kol.

V neposlední řadě nezapomeňte na povinnou přilbu do 18 let a další pravidla dle Zákona o provozu na pozemních komunikacích. Více informací se dozvíte zde.

Vlastnosti
 • Odlehčený hliníkový rám
 • Přední V-brzda
 • Zadní protišlapací brzda tzv. torpédo
 • Nastavitelné sedátko
 • Kryt řetězu
 • Vzduchové pneumatiky
 • Blatníky proti stříkající vodě
 • Zvonek na řídítkách
 • Praktický stojánek
 • Přední nosič
 • Přední i zadní světlo

Doporučujeme koupit

Ochranné pomůcky a příslušenství

Během jízdy dbejte na bezpečnost dětí a vybavte je ochrannými pomůckami a dalším příslušenstvím jako jsou helma, chrániče, rukavice, světla, zvonek, batoh a další. Doplňky naleznete v příslušenství.

Volare
VO-22071

Mohlo by vás také zajímat