Dušek Le Cerf 1779 1:72 kit

7 299,00 Kč
KR-21213

Stavebnice makety válečného kutru Le Cerf z roku 1779 v měřítku 1:72. Délka modelu lodi je 685mm, stavba převážně ze dřeva s drobnými doplňky, součástí je stavební plán a pokyny s mnoha podrobnými obrázky.

Počet
Není skladem

Obsah balení

V balení stavebnice makety je sestava laserem vyřezaných desek z překližky a kompletní dřevěné součásti, mosazné součásti, prkna a lišty pro palubu, předtištěné vlajky, látku pro plachtu a dostatek lanoví na celou loď. Sestavení pomáhá podrobný plán stavby a přesné pokyny, manuál německý a EN.

Charakteristika

Stavebnice makety válečného kutru Le Cerf z roku 1779 v měřítku 1:7. Délka modelu lodi je 685mm, stavba převážně ze dřeva s drobnými doplňky, součástí je stavební plán a pokyny s mnoha podrobnými obrázky.

Kutr LE CERF byl postaven podle plánů známého francouzského konstruktéra Denyse. LE CERF byl spuštěn na vodu 2 března 1779 v Saint-Malo. Velitelem lodi byl jmenován podporučík Varages. Loď byla vyzbrojena osmnácti šestiliberními děly. Na lodi se plavilo od 155 do 194 osob (důstojníci, námořníci, obsluha děl a námořní pěchota). Během Americké války za nezávislost se loď zúčastnila několika bojových střetnutí s Brity. První střet se odehrál v noci z 21 na 22 června 1779 jihozápadně od ostrova Yeu, kdy LE CERF bojoval se dvěma britskými kutry se 14 a 16 děli. Během bitvy byla loď těžce poškozena příď lodi a z akce bylo vyřazeno 17 mužů.

Později po opravě byla loď až do 27 srpna 1779 zařazena do flotily známého kapitána Spojených států amerických J. P. Jonese, velitele lodi BONHOMME RICHARD, se kterou se zúčastnila operací poblíž Irského pobřeží. Poslední bitva, které se LE CERF zúčastnil, proběhla 9 února 1780 poblíž Azorských ostrovů. LE CERF se utkal s 24 dělovým privateerem. Během bitvy byl LE CERF silně poškozen a v důsledku poškození byl po nedlouhé době vyřazen ze služby.

Česká firma Dusek Ship Kits

je tradičním výrobcem stavebnic maket neplovoucích modelů historických lodí. Škála výrobků je velmi široká, v nabídce jsou lodě z období před naším letopočtem až po plachetnice z minulého století. Doménou jsou uvšem historické dřevěné lodě zlatého věku plachetnic, jako obchodní, válečné či královské anglické, španělské galéry, škunery, lodě slavných objevitelů či vikingské a pro nás exotické východo asijské lodě.

Každý, kdo zatouží po vlastní vlastnoručně vyrobené lodi, se musí připravit na to, že bude mít po řadu týdnů či měsíců po večerech dělat. Znamená to mít určitou zručnost a znalost páce s různými materiály, lepidly, barvami a laky. Ve stavebnici je především základní stavební materiál, stavební podklady a množství drobných či miniaturních součástí a dekorací. Nicméně tato práce vám dá nahlédnout do tajů konstrukce lodí, do historie skutečných lodí a častokrát i může přivést ke komunitě lidí, posedlými stejnou vášní k lodnímu modelářství.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
  • Modelářský nůž nebo skalpel
  • Mini vrtačka
  • Vrtáky o průměrech 0,5mm až 3mm
  • Brusné papíry o různé zrnitosti
  • Nůžky
  • Pinzeta
  • Kolíčky na prádlo
  • Tužka
  • Pravítko
  • Sada jehlových pilníků
  • Šicí stroj na šití plachty
Dušek
KR-21213

Mohlo by vás také zajímat